Hulk’u Alt Edebilecek 7 DC Karakteri

7-dc-characters-who-could-actually-beat-the-hulk-469315

En ufak bir provokasyonda kendini kaybedip devasa bir yaratığa dönüşen biri için yıllardır Marvel’ın kahramanları ve kötüleri Bruce Banner’ın öfke dolu alter egosunun zayıf noktalarını bulmaya çalışıyor.

Hulk saçma derecede güçlü olabilir, ama Galactus ve benzerlerinin bulunduğu bir evrende kendisinin en güçlü olduğunu sanıyorsa, korkunç derecede yanılıyor. Peki, Hulk tamamen farklı bir çizgi roman evreninde olsaydı? Mesela DC Comics…

DC evrenindeki hangi kahramanların Hulk’un hakkından gelebileceğini listeledik…

Captain Marvel/Shazam

captain marvel

Captain Marvel (ya da şu an bilinen adıyla Shazam) 90’lardaki DC/Marvel ortaklığında Thor tarafından dövülmesinden ve Thor’un, Marvel evreninde Hulk’a eşdeğer, hatta daha güçlü görülmesinden dolayı bu biraz düşük ihtimalli görünüyor. Bununla birlikte, bir de Shazam’ın Superman’le verdiği zorlu mücadele göz önüne alındığında belki – iyi bir gününde – Hulk’un başını döndürebilir.

Wonder Woman

wonder woman

Kabul edelim, konu yumruklama olduğunda Wonder Woman pek de Hulk kadar iyi değil (evet, çok güçlü ama onun da bir sınırı var).Hulk’un öfkesinde karşı Wonder Woman’ın yeteneği ve taktiklerini düşündüğümüzde ise, belki de Wonder Woman bir gün olağanüstü güçlerini kullanıp Hulk’u devirebilir.

Darkseid

darkseif

Saçma derecedeki fiziksel güçlerinin dışında süper zeki ve ölümsüz olan Darkseid, aynı zamanda birini yok edebilecek Omega Işınları’nı da kullanıyor. Hulk’un bunlara savunmasız yakalanması mümkün, ama Bruce Banner böyle bir şeyi riske atar mı, bilemiyoruz

Doomsday

doomsday

Pek çok yönde düşünüldüğünde aslında adil bir dövüş olurdu – hem Hulk’un hem de Doomsday’in benzer yetenekleri ve güç seviyeleri var, ancak Superman’i öldürebilen birinin Hulk karşısında büyük şansı olacağını da göz önüne almak gerekiyor.

Green Lantern

green lantern

Aynen öyle, Green Lantern kesinlikle Hulk’u devirebilirdi. Aslında Unlimited Access #1’de bunu çoktan yaptı! Hulk yakın dövüşte Lantern’i saf dışı bırakabilir, ancak yetenekli Green Lantern böyle bir şeye yaklaşmaz ve uzakta kalarak Hulk’un işini bitirebilir.

Superman

superman

Çizgi romanda çoktan gördüğümüz karşılaşmalardan biri de bize Hulk’un her zaman kazanamadığını gösterdi, aklı başında hiç kimse Superman’in karşısında durmaz! Ne de olsa o bir tanrı – ve Hulk’unkine benzer sınırsız güçleri var. Uçmayı, ısı görüşünü ve Hulk’un Kryptonite’le karşılaşmasını düşündüğümüzde, Superman için çerez gibi bir iş anlamına geliyor.

Batman

batman

Evet. Batman Hulk’u devirmekle kalmadı, onu kandırıp gaz solumasını sağladı ve işini halletti. Batman karşısında Hulk’un şansının olması düşünülemezdi zaten. Sonuçta o Batman. Batman her zaman kazanır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s