Falcon veya Winter Soldier Yeni Captain America Olacak Mı?

falconbuckycaptainamerica-153058

Çizgi roman filmleri sinemaya uyarlanırken yaşanan en büyük sıkıntı karakterin ömrüdür. Çizgi romanlarda bir kahraman yıllarca yaşar, istedikleri zaman öldürülür ve istedikleri zaman geri hayata döndürülür. Burada tek gereken çizerin kalemleridir. Ama sinemada oyuncunun bir kapasitesi vardır. Her çağrıldığında o karakteri oynamaya gelemez.

Bu durum için son konuşulan oyuncu Chris Evans’dı. Kendisinin Infinity War filmlerinden sonra sözleşmesinin bitmesi rol kime geçecek sorularını ortaya çıkardı. Marvel’ın ana çizgi roman evreninde Cap bir kahraman değil, bir ünvandır. Steve Rogers kullanamadığı zamanlar başkalarına geçer. Çünkü bir semboldür. Bu ünvan iki kişide çok uzun süre durdu. Falcon ve Winter Soldier. Haliyle ikisinden birinin MCU’da da yeni Cap olma olasılıkları doğdu.

Marvel bu konuda ne düşünüyor bilmiyoruz ama iki rolü de oynayan oyuncular Cap olmaya sıcak bakmıyor. Winter Soldier’ı oynayan Sebastian Stan bunu daha önce belirtmişti. Şimdi ise Folcon rolünün sahibi Anthony Mackie konuştu. Sözleri aynen şöyle:

” Ben yeni bir Captain America’nın gerektiğini sanmıyorum. Şu anda var olan değişmemeli. Sebastian Stan iyi bir Cap olabilir evet ama o zaman Bucky olarak kalmaz. Belki ben de iyi bir Cap olurum ama o zaman da Falcon olmaz. ”

Yani… Mackie’e katılmaktan kendimizi alamadık. Çizgi romanlarda kahraman değişikliği iyi olsa da sinematik evrene bu hoş yansıyamaz.

cizgiroman.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s