Yenilmezler Ultron Çağı’nda Neden Gri Hulk’u Görmedik?

Mayıs ayında Wired sitesi Joss Whedon’un yönettiği Yenilmezler: Ultron Çağı filmi için ILM (Industrial Light & Magic) firmasının yarattığı görsel efektleri detaylı olarak incelediklerinde Hulk’un deri renginin gri olarak planlandığını bunun nedeni ise Scarlet Witch’in Hulk’a uyguladığı beyin kontrol gücünün Hulk’u kontrol edilemez bir öfkeye sevk etmesi. En sonunda sadece Hulk’un gözlerine daha somurtkan bir ifade verip Scarlet Witch’in kontrolü altında olduğunu ifade etmeye karar vermişler.

Screen Rant internet sitesinin Yenilmezler: Ultron Çağı görsel efekt yönetmeni Christopher Townsend ile yaptığı bir röportajda ise Gri Hulk hakkında yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Christopher Townsend’in dediğine göre yönetmen Joss Whedon Hulk iken dahada Hulk olabilen daha çıldırmış bir karakter görmek istiyormuş, bu istekten sonra ILM firması gözlerde, dişlerde ve vücutta çeşitli oynamalar yapmaya başlamış. Daha sonrasında vücut rengiyle de oynamaya başlayan firma en sonunda Gri Hulk’un karakter olarak filme en uygun olduğuna karar vermişler.

hulk-hulkbuster

Grey Hulk filmde gözükmemiş çünkü stüdyonun en büyük kaygısı seyircinin kafasının karışması ihtimaliymiş. Neden? Çünkü gri renkli Hulk bir kaç anlama gelebiliyor. Birincisi Stan Lee’nin orijinal Hulk için seçtiği rengin Gri olması fakat sonradan basım tekniklerinin çıkardığı zorluklar yüzünden Hulk’un renginin yeşile döndürülmesi. İkinci olarak Hulk’un derisinin renginin değişmesi çizgi romanlarda tek bir anlama geliyor Hulk’un karakterinde değişim. Son olarak gri renkli Hulk, Joe Fixit zaten Marvel evreninde var fakat bizim Hulk olarak bildiğimiz kişi Bruce Banner… buda kafaların daha çok karışmasına neden olabilirdi.

Filmde gri versiyonla bir kaç deneme çekimi yapılmış, fakat sonrada insanların akıllarının çizgi roman evreninden Gri Hulk’a kayacağı düşünelerek Stüdyonun da telkini ile yeşil versiyona geri dönülmüş ve tüm bu gri modasından vaz geçilip surat üzerinde ufak değişiklikler yapılmış.

cizgiroman.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s