En İyi 5 Assassin’s Creed Oyunu!

2016’nın Aralık ayında bir Assassin’s Creed filmi geliyor, birkaç ay sonra da yepyeni oyunu Syndicate çıkacak. Yani oyun tarihinin en popüler serilerinden olan Assassin’s Creed çok konuşuluyor şu sıralarda. Biz de gerekeni yapıyoruz ve en iyi 5 oyunu bir araya getiriyoruz.

Kendi yorumlarımızı da katmadan geçmedik. Bu yüzden şunu da belirtelim ki liste herkese göre değişebilir. Eğer fikirleriniz varsa yorum bırakmayı ihmal etmeyin. Ama önce girişelim şu listeye yahu!

5- ASSASSIN’S CREED: UNITY

assassins_creed_unity_2

Serinin son halkası olan Unity listenin de ancak sonunda kendine yer buluyor. Şehir olarak kendine Paris’i seçen oyun hikayesiyle de muhteşem görünüyordu. Peki oyunu 5. sıraya iten neydi? Yarım kalmıştı oyun dostlar. Dövüşürken göze giren hatalar Ubisoft’un Assassin’s Creed serisindeki animasyon ekibini değiştirmesine sebep oldu. Ama kötü olamazdı be bu oyun. Neden Ubisoft neden!

4- ASSASSIN’S CREED: REVELATIONS

assassin_s_creed_revelations

Revelation’ı bu sıraya koyan sebeplerin başında İstanbul’da geçmesi geliyor elbette. Kendi şehrimizde oynuyorduk yahu. Canımız istediğinde Ayasofya’ya doğru yardırıyorduk. Brotherhood’da bıraktığımız Ezio da vardı ve üstelik oynanış da bir tık artmıştı. Avrupa listelerini bilmeyiz ama Türkiye’de oyunun ayrı bir yeri vardı artık.

3- ASSASSIN’S CREED: BLACK FLAG

assassins_creed_iv_black_flag_edward_concept

Listeye bile giremeyen oyun olan Assassin’s Creed 3’den sonra gelen Black Flag, Ubisoft’un düşecek gibi olan imajını düzeltmede çok iyi bir hamleydi. Uzunluğu ve yan görevleri oyunu hemen bitirmemenizi sağlıyordu. Uzun uzun deryalarda adam kesiyorduk. Korsanlığın ve suikastçiliğin birleşmesi Black Flag’in en iyi meyvesi oldu.

2- ASSASSIN’S CREED: BROTHERHOOD

284144

Brotherhood, serinin en ihtişamlı karakteri olan Ezio’nun yükselişiydi adeta. Assassin’s Creed 2’nin en iyi yanlarını kendine almış, üstelik bir de tasarım kalitesini arttırmıştı. Hikaye de eklenince Brotherhood efsaneler arasında yerini aldı. Bi saniye? O zaman neden 1. sırada değil bu oyun? Çünkü tahtın sahibi belli…

1- ASSASSIN’S CREED 2

AC-2-gamepage-SS1_139137

Assassin’s Creed’in asıl başladığı nokta buydu. Akıllara kazınması ve bugünlere gelmesi bu oyun sayesindeydi. Oyun mekaniklerinden tutun karakterlerine, İtalyasından hikayesine kadar muazzam kalitede dolaşıyordu. İlk oyunun listeye girememesi ama ikinci oyunun zirveye yerleşmesi Assassin’s Creed 2’nin yükseliş öyküsünü anlatıyordur yeterince.

cizgiroman.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s