Sherlock Holmes’ün 3. Filmi Ufukta Göründü!

Haber: kayiprihtim.org

sherlock holmes ust

2009 ve 2011 yıllarında vizyona giren 2 filmin ardından sessizliğe bürünen ve hayranlarını 4 yıllık bir bekleyişe itenSherlock Holmes’ün 3. filmi nihayet ufukta göründü.

Yönetmenliğini Guy Ritchie’nin yaptığı ilk 2 filmin başrollerinde Robert Downey Jr. ve Jude Law’ı izlemiştik hatırlayacağınız üzere. Sir Arthur Conan Doyle’un efsanevi dedektif karakteri Sherlock Holmes’a hayat veren Robert Downey Jr. kimine göre o zamana kadarki en iyi Holmes idi.

Fakat ilk filmden bir yıl sonra yayımlanmaya başlayan Sherlock dizisindeBenedict Cumberbatch rolü adeta yıkıp geçiyordu. O günden sonra hep bir karşılaştırma içinde olan bu ikiliden galip kim bilemeyeceğiz, lakin 3. filmile birlikte Sherlock Holmes’un sinema macerasının “şimdilik” sonlanacağı bizleri mutlu ediyor. En azından tamamlanmış bir üçleme elde etmiş olacağız.

Dr. John Watson rolünde ise Jude Law harikalar yaratmış ve bu ikili oldukça beğenilmişti. Rachel McAdams, Mark Strong, Jared Harris veStephen Fry gibi yıldız oyuncuların yardımcı rollerle karşımıza çıktığı bu iki filmin müziklerini de, en son Interstellar ile kendine bir kez daha hayran bırakan, kendi alanında “durdurulması gereken bir canavar” olarak nitelendirilen Hans Zimmer yapmıştı.

Kısa bir süre önce, yapımcı ve senarist kimliğiyle tanıdığımız, aynı zamanda ilk iki filmin yönetmen koltuğunda oturan Guy Ritchie’nin yakın dostuLional Wigram’ın yapmış olduğu açıklama, bizlere senaryonun yazım aşamasında olduğunu söylüyor. Önceki filmlerden çok daha iyi bir senaryo yaratmak istediklerini belirten Wigram, bunun zor olduğunu ve üzerinde çok çalıştıklarını belirtiyor.

Sözlerine Jude Law ve Robert Downey Jr.’ın yeniden Holmes ve Watsonrollerine bürünmek istediklerini söyleyerek devam eden Lional Wigram, önceliğin senaryo olduğunu bildirdi.

Çekimlerinin ne zaman başlayacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor şimdilik ama umarız çok yoğun tempoda çalışan Downey Jr. ve Law için gereken boşluk sağlanır ve film takvimi ön plana çekilir.

Yeni detaylar geldiğinde buradan duyurmaya devam edeceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s