Hobbit: Beş Ordular Savaşı Genişletilmiş Versiyonu +18 Olacak!

hobbit battle of five armies

Peter Jackson, Hobbit gibi bir eserden +18 bir film çıkarmayı başardı. Ne diyelim?

Hobbit Üçlemesi’nin son filmi Beş Ordular Savaşı (The Battle of the Five Armies)’in beklenen genişletilmiş versiyonu (extended edition) duyuruldu. Duyuruldu da, ilginç biçimde +18 olacağı da ilan edildi.

J.R.R. Tolkien ve Hobbit’i yazım süreci düşünüldüğünde nasıl olup daHobbit’ten bir +18 film çıkartıldığına şaştık kaldık. Jackson’ın yaptığı açıklamaya göre, bunun nedeni ultra şiddet sahnelerinden dolayı olacakmış.

Ayrıca, filmle ilgili gelen son açıklamaya göre, bu genişletilmiş versiyon için önceden belirlenen 3 Kasım 2015 tarihi de rafa kaldırıldı. Bunun yerine, sizlere geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz, Hobbit Üçlemesi’nin tamamının genişletilmiş versiyonlarının sinemaya gelişiyle bizlerlebuluşacak. Başka bir deyişle, Beş Ordular Savaşı’nın tarihi 13 Ekim 2015 oldu. Dahası, onu ilk kez beyaz perdede göreceğiz.

Kafalar karışık. Bakalım son filmde pek çok hayranı üzen Peter Jackson bu ultra şiddet sahneleriyle ilgiyi geri toplayabilecek mi? Yoksa Tolkien ruhuna iyice ihanet etmiş mi olacak? Elbette son filmde Hobbit’in dışına çıkarakSilmarillion’a uzanmıştı. Fakat bakalım bunlar kafamızdaki Orta-Dünya ile ne kadar örtüşecek?

Haber:kayiprihtim.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s